
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.3 pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Thickness | 889 µm |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 1.6002 mm |
| Mount | SMD/SMT |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Depth | 800 µm |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Width | 787.4 µm |
| Case/Package | 0603 |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | C0G |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Packaging | Reel |
Stock: 3871
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13165
Ext.Price$0.13165
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13165 | $0.13165 |
| 10 | $0.07384 | $0.73840 |
| 50 | $0.05281 | $2.64050 |
| 100 | $0.04630 | $4.63000 |
| 500 | $0.03542 | $17.71000 |
| 1000 | $0.03208 | $32.08000 |
| 3000 | $0.02707 | $81.21000 |
