
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 fF |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0603 |
Stock: 6915
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02257 | $0.22570 |
| 50 | $0.01989 | $0.99450 |
| 100 | $0.01752 | $1.75200 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01248 | $12.48000 |
| 3000 | $0.00991 | $29.73000 |
| 5000 | $0.00787 | $39.35000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
