
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 200 pF |
| Tolerance | 2 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 VDC |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
Stock: 9098
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09987
Ext.Price$0.09987
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09987 | $0.09987 |
| 10 | $0.05629 | $0.56290 |
| 50 | $0.03979 | $1.98950 |
| 100 | $0.03473 | $3.47300 |
| 500 | $0.02619 | $13.09500 |
| 1000 | $0.02356 | $23.56000 |
| 3000 | $0.01963 | $58.89000 |
