CC0603GRNPO9BN330
Mfr.Part #:
CC0603GRNPO9BN330
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 33 pF 2 % 50 V
ParameterValue
Capacitance33 pF
Tolerance2 %
Height - Seated (Max)0.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.9 mm