
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 800 µm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8532240020 |
| Packaging | Reel |
Stock: 3937
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01624 | $0.16240 |
| 50 | $0.01527 | $0.76350 |
| 100 | $0.01436 | $1.43600 |
| 500 | $0.01060 | $5.30000 |
| 1000 | $0.00940 | $9.40000 |
| 3000 | $0.00595 | $17.85000 |
| 5000 | $0.00376 | $18.80000 |
