
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Thickness | 1 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 55446
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29410
Ext.Price$0.29410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29410 | $0.29410 |
| 10 | $0.13166 | $1.31660 |
| 50 | $0.12463 | $6.23150 |
| 100 | $0.11798 | $11.79800 |
| 500 | $0.09575 | $47.87500 |
| 1000 | $0.08891 | $88.91000 |
| 3000 | $0.08012 | $240.36000 |
| 5000 | $0.07220 | $361.00000 |
| 10000 | $0.06506 | $650.60000 |
