
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 500 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 69
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.02875 | $0.28750 |
| 50 | $0.01952 | $0.97600 |
| 100 | $0.01683 | $1.68300 |
| 500 | $0.01222 | $6.11000 |
| 1000 | $0.01081 | $10.81000 |
| 3000 | $0.00870 | $26.10000 |
