
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8532240020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Capacitance | 4.7 pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Thickness | 711.2 µm |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 2 mm |
| Weight | 5.5 g |
| Packaging | Reel |
| Mount | SMD/SMT |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Depth | 1.25 mm |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Width | 1.2446 mm |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Case/Package | 0805 |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | C0G |
| Tolerance | 0.1 pF |
Stock: 11927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05192
Ext.Price$0.05192
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05192 | $0.05192 |
| 10 | $0.02596 | $0.25960 |
| 50 | $0.01997 | $0.99850 |
| 100 | $0.01809 | $1.80900 |
| 500 | $0.01639 | $8.19500 |
| 1000 | $0.01519 | $15.19000 |
| 3000 | $0.01407 | $42.21000 |
| 5000 | $0.01304 | $65.20000 |
| 10000 | $0.01208 | $120.80000 |
| 30000 | $0.01119 | $335.70000 |
