CC0805CRNPO9BN2R2
Mfr.Part #:
CC0805CRNPO9BN2R2
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 2.2 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance2.2 pF
Tolerance0.25 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.7 mm