CC0805DRNPO9BN6R0
Mfr.Part #:
CC0805DRNPO9BN6R0
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 6 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Schedule B8532240020
TerminationSMD/SMT
Capacitance6 pF
Lead FreeLead Free
Voltage Rating (DC)50 V
Length2 mm
Case Code (Imperial)0805
Min Operating Temperature-55 °C
Depth1.25 mm
Composition(Kit Type)Ceramic
Max Operating Temperature125 °C
Halogen FreeHalogen Free
Width1.25 mm
Case Code (Metric)2012
Case/Package0805
Voltage Rating50 V
RoHSCompliant
DielectricC0G
Tolerance0.5 pF
PackagingReel
Thickness0.6 mm