
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 24 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 711.2 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 5.5 g |
Stock: 1444
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16266
Ext.Price$0.16266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16266 | $0.16266 |
| 10 | $0.09639 | $0.96390 |
| 50 | $0.06957 | $3.47850 |
| 100 | $0.06138 | $6.13800 |
| 500 | $0.04768 | $23.84000 |
| 1000 | $0.04345 | $43.45000 |
| 3000 | $0.03711 | $111.33000 |
