CC1206GRNPO9BN272
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
CC1206GRNPO9BN272
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 2.7 nF 2 % 50 V
ParameterValue
Capacitance2.7 nF
Tolerance2 %
Height - Seated (Max)1.75 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness1.45 mm