CC1206JKNPODBN330
Mfr.Part #:
CC1206JKNPODBN330
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 33 pF 5 % 2000 V (2 kV)
ParameterValue
Capacitance33 pF
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.25 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating2000 V (2 kV)
Thickness1.45 mm