CC1206JKNPOZBN681
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
CC1206JKNPOZBN681
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 680 pF 5 % 630 V
ParameterValue
TerminationSMD/SMT
Voltage Rating (AC)250 V
Capacitance680 pF
Lead FreeLead Free
Thickness1.45 mm
Length3.2004 mm
Weight16.187578 mg
MountSMD/SMT
Case Code (Imperial)1206
Min Operating Temperature-55 °C
Composition(Kit Type)Ceramic
Max Operating Temperature125 °C
Width1.6002 mm
Case Code (Metric)3216
Case/Package1206
Voltage Rating630 V
RoHSCompliant
DielectricC0G
Tolerance5 %