CC1812KKX7RCBB223
Manufacturer:
Yageo
Mfr.Part #:
CC1812KKX7RCBB223
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1812(4532 Metric) SMD/SMT 22 nF 10 % 1000 V (1 kV)
ParameterValue
Capacitance22 nF
Tolerance10 %
Length4.5 mm
Width3.175 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7R
Height1.25 mm
PackagingReel
Voltage Rating1000 V (1 kV)
Depth3.2 mm
Thickness1.4986 mm