
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 106 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1.2 A |
Stock: 451
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10118
Ext.Price$0.10118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10118 | $0.10118 |
| 10 | $0.05059 | $0.50590 |
| 50 | $0.04524 | $2.26200 |
| 100 | $0.04045 | $4.04500 |
| 500 | $0.03716 | $18.58000 |
| 1000 | $0.03414 | $34.14000 |
| 3000 | $0.03136 | $94.08000 |
| 5000 | $0.02656 | $132.80000 |
