CDRH10D60BT150NP-470MC
Manufacturer:
Sumida
Mfr.Part #:
CDRH10D60BT150NP-470MC
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 47 µH ±20 % 2.82 A 96.2 mΩ
ParameterValue
Tolerance±20 %
Height - Seated (Max)6.35 mm
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeDrum Core, Wirewound
Current Rating2.82 A
DC Resistance (DCR)96.2 mΩ
ShieldingShielded
Inductance47 µH
Core MaterialFerrite
Saturation Current2.82 A