CL03C1R5CA3GNNC
Manufacturer:
Samsung
Mfr.Part #:
CL03C1R5CA3GNNC
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 1.5 pF 0.25 pF 25 V
ParameterValue
Capacitance1.5 pF
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance0.25 pF
Length600 µm
Width304.8 µm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0201
Case Code (Metric)0603
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height300 µm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating25 V