CL21C100DBANNNC
Manufacturer:
Samsung
Mfr.Part #:
CL21C100DBANNNC
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 10 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance10 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Tolerance0.5 pF
Length2 mm
Width1.2446 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height650 µm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth1.25 mm