CL21C5R6CBANNNC
Manufacturer:
Samsung
Mfr.Part #:
CL21C5R6CBANNNC
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 5.6 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance5.6 pF
Tolerance0.25 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.75 mm
RoHSCompliant
Mounting StyleSurface Mount
lead free statusLead Free
rohs statusCompliant
case package0805
voltage rating dc50 V