CLH1005T-1N6S-S
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
CLH1005T-1N6S-S
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 1.6 nH 0.3 nH 400 mA 100 mΩ
ParameterValue
Tolerance0.3 nH
Height - Seated (Max)0.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency8.7 GHz
TypeMultilayer
Q Factor8
DC Resistance (DCR)100 mΩ
Inductance1.6 nH
Core MaterialCeramic
Saturation Current400 mA
Current Rating400 mA