CLH1608T-82NJ-S
Manufacturer:
Pulse Electronics / Chilisin
Mfr.Part #:
CLH1608T-82NJ-S
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 82 nH 5 % 300 mA 1 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency900 MHz
TypeMultilayer
Q Factor12
DC Resistance (DCR)1 Ω
Inductance82 nH
Core MaterialCeramic
Saturation Current300 mA
Current Rating300 mA