
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 3.86 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 100 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Color | Green |
| Illumination Color | Green |
| Luminous Intensity | 5.62 cd |
| Lens Transparency | Non-Diffused |
| Lens Color | Black |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Test Current | 20 mA |
| Schedule B | 8541402000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
