
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 5 mA |
| Forward Voltage | 1.9 V, 2.9 V, 3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Color | Blue, Green, Red |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Style | Square with Flat Top |
| Luminous Intensity | 92 mcd |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 622 nm, 530 nm, 470 nm |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Test Current | 10 mA |
| Schedule B | 8541402000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
