
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Forward Current | 70 mA |
| Forward Voltage | 2.1 V, 3.1 V, 3.1 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Reverse Voltage | 5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
