
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 200 mA |
| Forward Voltage | 2 V Red, 3.2 V Green, 3.2 V Blue |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Lens Style | Round with Flat Top |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 622 nm, 528 nm, 468 nm |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Schedule B | 8541402000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
