

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 15 mA Red, 10 mA Green, 10 mA Blue |
| Forward Voltage | 2.1 V Red, 2.7 V Green, 3 V Blue |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Illumination Color | RGB |
| Lens Style | Square with Flat Top |
| Lens Transparency | Clear |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 622 nm, 530 nm, 470 nm |
| Reverse Voltage | 5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
