
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 0.95 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 100 MHz |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 120 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 560 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1.05 A |
Stock: 2472
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05318
Ext.Price$0.05318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05318 | $0.05318 |
| 10 | $0.02659 | $0.26590 |
| 50 | $0.02045 | $1.02250 |
| 100 | $0.01858 | $1.85800 |
| 500 | $0.01688 | $8.44000 |
| 1000 | $0.01555 | $15.55000 |
| 3000 | $0.01432 | $42.96000 |
| 5000 | $0.01319 | $65.95000 |
| 10000 | $0.01215 | $121.50000 |
| 30000 | $0.01119 | $335.70000 |
