CMH201209B1R0MT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
CMH201209B1R0MT
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0805(2012 Metric) SMD/SMT 1 µH 110 mΩ Shielded Current Rating:1.15 A
ParameterValue
RoHSCompliant
DC Resistance (DCR)110 mΩ
Current Rating1.15 A
ShieldingShielded
Inductance1 µH
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)1 mm
Tolerance20 %
PackagingReel
Self Resonant Frequency75 MHz
Test Frequency1 MHz