CMI160808J8R2KT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
CMI160808J8R2KT
Datasheet:
Description:
Inductors, Coils, Chokes 0603(1608 Metric) SMD/SMT 8.2 µH 1.65 Ω Shielded Current Rating:5 mA
ParameterValue
Q Factor8
RoHSCompliant
DC Resistance (DCR)1.65 Ω
Test Frequency100 MHz
Current Rating5 mA
ShieldingShielded
Self Resonant Frequency10 GHz
Inductance8.2 µH
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)0.95 mm
Tolerance10 %