CMI201209U3R9KT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
CMI201209U3R9KT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 3.9 µH 10 % 50 mA 800 mΩ
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)1.1 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency38 MHz
TypeMultilayer
Q Factor35
DC Resistance (DCR)800 mΩ
Inductance3.9 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating50 mA