CNR-07D241KBTSA
Manufacturer:
CNR
Mfr.Part #:
CNR-07D241KBTSA
Datasheet:
Description:
Varistors Radial Through Hole 240 pF 15 J Voltage Rating (AC):150 V Voltage Rating (DC):200 V
ParameterValue
Varistor Voltage240 V
RoHSCompliant
Voltage Rating (DC)200 V
Surge Energy Rating15 J
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBag
Capacitance240 pF
Clamping Voltage395 V
Max Operating Temperature85 °C
Peak Surge Current1.2 kA
Voltage Rating (AC)150 V