| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 29 mm |
| Width | 12.6 mm |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 28 mm |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage (DC) | 230 V |
| Relay Type | Miniature |
| Contact Current Rating | 12 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Voltage (AC) | 250 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
