CR3012-1R5N
Manufacturer:
Ceaiya
Mfr.Part #:
CR3012-1R5N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1212(3030 Metric) SMD/SMT 1.5 µH ±30 % 1.85 A 55 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)55 mΩ
Inductance1.5 µH
RoHSCompliant
Tolerance±30 %
TypeWirewound
PackagingReel
Saturation Current1.62 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialFerrite
ShieldingShielded
Current Rating1.85 A
Height - Seated (Max)1.2 mm