CR3015-220M
Mfr.Part #:
CR3015-220M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1212(3030 Metric) SMD/SMT 22 µH 20 % 570 mA 460 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)460 mΩ
Inductance22 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeFerrite Chip
PackagingReel
Saturation Current520 mA
Current Rating570 mA
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)1.5 mm