CR4020-680M
Manufacturer:
Ceaiya
Mfr.Part #:
CR4020-680M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 68 µH 20 % 350 mA 1.25 Ω
ParameterValue
DC Resistance (DCR)1.25 Ω
Inductance68 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeFerrite Chip
PackagingReel
Saturation Current600 mA
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialMagnetic
Height - Seated (Max)2 mm
ShieldingShielded
Current Rating350 mA