CR5020-1R0N
Manufacturer:
Ceaiya
Mfr.Part #:
CR5020-1R0N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1 µH 30 % 3.7 A 20 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)20 mΩ
Inductance1 µH
RoHSCompliant
Tolerance30 %
TypeFerrite Chip
PackagingReel
Saturation Current4.33 A
Current Rating3.7 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)2 mm