CR6028-2R2N
Manufacturer:
Ceaiya
Mfr.Part #:
CR6028-2R2N
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD-2 SMD/SMT 2.2 µH 30 % 3.75 A 20 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)20 mΩ
Inductance2.2 µH
RoHSCompliant
Tolerance30 %
TypeFerrite Chip
PackagingReel
Saturation Current5.1 A
Current Rating3.75 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)2.8 mm