| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 29 mm |
| Width | 12.7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 15.7 mm |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Silver Alloy |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| Relay Type | Miniature |
| Operate Time | 1 ms |
| Contact Current Rating | 12 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Voltage (AC) | 250 V |
| Must Release Voltage | 150 mV |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
