CRH201610S-3R3MT
Manufacturer:
Ceaiya
Mfr.Part #:
CRH201610S-3R3MT
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0806(2016 Metric) SMD/SMT 3.3 µH 20 % 950 mA 290 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)290 mΩ
Inductance3.3 µH
RoHSCompliant
Tolerance20 %
TypeWire Wound SMD Power Inductor
PackagingReel
Saturation Current1.2 A
Current Rating950 mA
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialNickel Zinc Ferrite (NiZn)
Height - Seated (Max)1.05 mm