CT81-M8Y5P1B152KSEW
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
CT81-M8Y5P1B152KSEW
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors Radial Through Hole 1.5 nF 10 % 2000 V (2 kV)
ParameterValue
Capacitance1.5 nF
Tolerance10 %
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-25 °C
DielectricY5P
PackagingBulk
Voltage Rating2000 V (2 kV)
Thickness4 mm