
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 13.35 mm |
| Width | 13.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 10.9 W |
| Height | 1.7 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Max Current Rating | 250 mA |
| Forward Current | 100 mA |
| Forward Voltage | 37 V |
| Color | White |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Flat, Round |
| Viewing Angle | 115 ° |
| Lens Transparency | Clear |
| Lens Color | Tinted |
| Test Current | 100 mA |
| Luminous Flux | 440 lm |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 |
| Test Temperature | 85 °C |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
