
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.98 mm |
| Width | 3.99 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.48 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 133.33 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Current | 32 mA |
| Max Frequency | 133.33 MHz |
| Input | Clock |
| Number of Outputs | 5 |
| Nominal Supply Current | 32 mA |
| PLL | Yes |
| Schedule B | 8542310000 |
| Output Type | Clock |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Zero Delay Buffer |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78998
Ext.Price$0.78998
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78998 | $0.78998 |
| 10 | $0.77222 | $7.72220 |
| 25 | $0.76688 | $19.17200 |
| 50 | $0.76158 | $38.07900 |
| 100 | $0.75631 | $75.63100 |
