
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | RAM, SDR, SRAM, SRAM - Asynchronous |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Access Time | 45 ns |
| Max Supply Current | 20 mA |
| Nominal Supply Current | 20 mA |
| Number of Ports | 1 |
| Address Bus Width | 18 b |
| Density | 4 Mb |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Word Size | 16 b |
| Number of Words | 256000 |
| Schedule B | 8542320040 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$4.71830
Ext.Price$4.71830
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.71830 | $4.71830 |
| 10 | $4.02979 | $40.29790 |
| 25 | $3.82754 | $95.68850 |
| 50 | $3.63544 | $181.77200 |
| 100 | $3.45298 | $345.29800 |
| 300 | $3.27968 | $983.90400 |
| 500 | $3.11508 | $1557.54000 |
| 1000 | $2.95869 | $2958.69000 |
