
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 18.52 mm |
| Width | 10.262 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.044 mm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 100 MHz |
| Interface | Parallel |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | RAM, SDR, SRAM, SRAM - Asynchronous |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Access Time | 10 ns |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Nominal Supply Current | 60 mA |
| Number of Ports | 1 |
| Address Bus Width | 16 b |
| Density | 1 Mb |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Word Size | 16 b |
| Number of Words | 64000 |
| Schedule B | 8542320040 |
Stock: 30
Distributors
pcbx
Unit Price$2.18178
Ext.Price$2.18178
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.18178 | $2.18178 |
| 10 | $2.04414 | $20.44140 |
| 25 | $1.98514 | $49.62850 |
| 50 | $1.93813 | $96.90650 |
| 100 | $1.73465 | $173.46500 |
