
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.666 g |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | SPI, USB |
| Number of I/Os | 14 |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Operating Supply Current | 40 mA |
| Access Time | 24 µs |
| Data Rate | 1.5 Mbps |
| RAM Size | 128 B |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
| Schedule B | 8542390000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
