
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 12 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | USB |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | EPROM, OTP |
| Number of I/Os | 32 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Access Time | 12 µs |
| Data Rate | 1.5 Mbps |
| Max Frequency | 12 MHz |
| RAM Size | 256 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
