
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | USB |
| Number of I/Os | 20 |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 40 mA |
| Data Rate | 1.5 Mbps |
| USB Standard | USB 2.0 |
| RAM Size | 256 B |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$3.57610
Ext.Price$3.57610
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.57610 | $3.57610 |
| 10 | $3.03725 | $30.37250 |
| 25 | $2.81433 | $70.35825 |
| 50 | $2.60777 | $130.38850 |
| 100 | $2.41637 | $241.63700 |
| 300 | $2.33938 | $701.81400 |
| 500 | $2.26485 | $1132.42500 |
| 1000 | $2.19744 | $2197.44000 |
