
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Interface | I²C |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| Speed Grade | Full Speed (FS) |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Data Rate | 12 Mbps |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$5.05622
Ext.Price$5.05622
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.05622 | $5.05622 |
| 10 | $4.35005 | $43.50050 |
| 25 | $4.06182 | $101.54550 |
| 50 | $3.79269 | $189.63450 |
| 100 | $3.54137 | $354.13700 |
| 300 | $3.39472 | $1018.41600 |
| 500 | $3.25416 | $1627.08000 |
