
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | GPIO |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3.15 V |
| Operating Supply Current | 18 mA |
| Data Rate | 3 Mbps |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Speed Grade | Full Speed (FS) |
Stock: 549
Distributors
pcbx
Unit Price$1.79364
Ext.Price$1.79364
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.79364 | $1.79364 |
| 10 | $1.49185 | $14.91850 |
| 25 | $1.37302 | $34.32550 |
| 50 | $1.34013 | $67.00650 |
| 100 | $1.30804 | $130.80400 |
| 300 | $1.26766 | $380.29800 |
| 500 | $1.22853 | $614.26500 |
| 1000 | $1.18323 | $1183.23000 |
